خوش آمدید به جامع ترین مرکز علمی،آموزشی،تفریحی, جهت مشاهده و استفاده از تمام بخش های انجمن میبایست حساب کاربری داشته باشید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید یا برای ورود اینجا کلیک کنید در صورتی که شما ثبت نام کرده اید.

انواع طرح فرش ماشینی برای انتخابی زیباتر و مناسب تر

برای مشاهده لینک باید ثبت نام کنید از محبوبzwnj;ترینzwnj;های بازار فرش ایرانی است. اگر به دنبال علت این محبوبیت ..06-23-2018 01:13 عصر
 
CARPET01-660x400
 

برای مشاهده لینک باید ثبت نام کنید  از محبوب‌ترین‌های بازار فرش ایرانی است. اگر به دنبال علت این محبوبیت هستید باید منتظر دلایل بسیار متنوع و متعددی در این زمینه باشید. این دست از محصولات با انواع نقشه فرش ماشینی و گستره متنوعی از قیمت‌ها و جنس‌ها در بازارفرش عرضه می‌شوند و از همین رو، برای همه مشتریان با همه نوع سلیقه و بودجه‌ای مناسب هستند.  برای مشاهده لینک باید ثبت نام کنید  از الیافی مرغوب تهیه می‌شوند و طرح‌هایی که در بافت آنها استفاده می‌شود بسیار متنوع است. در ادامه، بیشتر از انواع نقشه فرش ماشینی خواهیم گفت. با ما همراه باشید:

انواع طرح و نقشه فرش ایرانی را می‌شناسید؟

صنعت فرش‌بافی ایران از دیرباز بازاری فعال و خلاق داشته است. البته بهتر است به جای اینکه فقط از واژه صنعت در باب بازار فرش ایرانی کمک بگیریم، واژه هنر را نیز به کار ببریم. فرش‌بافی واقعا هنر و صنعتی ویژه است که متخصصان و هنرمندان ایرانی در طول سالیان دراز با کار کردن در زمینه‌های مختلف بافت و طراحی آن به دستاوردهای بزرگی رسیده‌اند. بافت فرش‌هایی به شدت زیبا و ظریف که جنسی مرغوب و ماندگار دارند، از هیچ‌کس به جز بافندگان هنرمند ایرانی برنمی‌آید.  برای مشاهده لینک باید ثبت نام کنید تبریز به عنوان یکی از زیباترین انواع فرش ایرانی، بعید است که در نظر کسی زیبا نیاید برای مشاهده لینک باید ثبت نام کنید  که سابقه بافت‌شان به دوران صفوی می‌رسد و به کار بردن سایه روشن‌های رنگی در بافت و استفاده از رنگ‌های مختلف باعث بی‌نظیر بودن آنها می‌شود. فرش‌های تبریزی با نقشه‌های متنوع و چشم‌نوازی که دارند از تارهای پنبه‌ای و از جنس پشم و ابریشم هستند.

طرح های انواع فرش ایرانی بسیار متنوع است. برخی از نواحیِ به خصوص کشور مثل کرمان، نقشه‌ای مختص به خود دارند که آنها را از نقشه فرش انواع شهرهای دیگر متمایز می‌کند. مثلا طرح ماهی یکی از انواع طرح فرش دستباف است که طرفداران زیادی دارد و انصافا هم ظرافت و چشم‌نوازی آن فوق‌العاده است. طرح فرش ماهی ، یک طرح فرش ساده است و اغلب به صورت یک واگیره است و بافنده‌ها، واگیره را در طول و عرض فرش تکرار می‌کنند.

تنوع نقشه‌های سنتی فرش ایرانی زیاد است

از جمله نمونه‌های طرح فرش دستباف می‌توان به: طرح‌های اسلیمی، افشان، بته‌ای یا همان بته‌جقه‌ای، اقتباسی و… اشاره کرد. طرح گل فرش هم بنا به نقشه‌ای که در هر مورد به کار گرفته می‌شود دارای طرح گل فرش متفاوتی است. استفاده از اشکال هندسی و تژئینی که سابقا در مساجد و بناهای مختلف به کار گرفته می‌شد در هنر فرش‌بافی باعث شده است که نمونه‌های مختلفی از اثرپذیری فرش از بنا را شاهد باشیم.

طرح‌های اسلیمی، با شاخه‌های دَوَرانی در میان برگ‌ها و طرح‌های درخت از جمله نقشه‌های معروفی هستند که در بافت فرش‌ های ایرانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. طرح‌های بته‌جقه‌ای که شبیه درخت سرو است نیز از نمونه‌های مشهور فرش ایرانی به شمار می‌رود. انواع طرح قالی ایرانی نیز در میان محصولات ایرانی به چشم می‌خورد. شاید بپرسید که فرق فرش و قالی در چیست؟ در پاسخ باید گفت که قالی نوعی فرش پرزدار است که کیفیت و ویژگی‌های آن تحت تأثیر میزان استفاده از رنگ‌های طبیعی است. هر چقدر رنگ‌های طبیعی به کار رفته در آن متنوع‌تر باشد، قالی از زیبایی بیشتری برخوردار خواهد بود. از سایر طرح‌های انواع فرش ایرانی می‌توان به طرح شکارگاهی، ترکمن و اقتباسی اشاره کرد. طرح‌های اقتباسی، در واقع طرح‌هایی هستند که از نقشه فرش سایر کشورها و مناطق مثلا قفقاز و… اقتباس شده‌اند و در بافت فرش ایرانی مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

هر فرش مانند صفحه‌ای از کتابی ارزشمند است که به خوبی درباره فرهنگ‌ها، وقایع و سنت‌های رایج در جوامع مختلف با ما صحبت می‌کند. شاید برای‌تان جلب باشد که بدانید در نمونه‌ای از گلیم‌های بافت کشور افغانستان، بافندگان از طرح هواپیماهایی بر فراز سر افراد استفاده کرده بودند. افغانستان تاریخی و مظلوم، سال‌ها است که در سیطره انواع حملات و ناآرامی‌ها قرار دارد و طرح این گلیم‌ها و استفاده از هواپیماهایی که بر سر  مردمان بی‌گناه این مرز و بوم بمب و آتش می‌بارند، بار دیگر به نقش فرش‌ها در ارائه حرف‌های ناگفته از ملل مختلف صحه گذاشته است.

انواع طرح فرش ماشینی چگونه است؟

فرش‌ های ماشینی هم با وجود تجربه درخشان ایرانی‌ها در زمینه طراحی انواع نقشه‌ها و طرح‌های مختلف، حرف‌های زیادی در این عرصه برای گفتن دارند. انواع طرح فرش ماشینی به صورت طرح افشان، طرح اسلیمی،  طرح دست گل و… در بازار یافت می‌شود.انواع فرش ماشینی جدید با نقشه‌های طرح خشتی نیز به وفور در بازار و از سوی برندهای مختلف عرضه می‌شود. طرح خشتی، طرحی خانه خانه است که هر خانه با خانه دیگر تفاوت دارد. چندضلعی‌های منظم ونامنظمی در نقشه این فرش‌ها دیده می‌شوند و به نوعی با خانه‌هایی که طراحی داخلی مدرن‌تری دارند، مطابقت و هم‌خوانی نشان می‌دهند. طرح گل فرش هم به شکل گل‌های طبیعی مثل رز با رنگ قرمز و… است. قیمت فرش ماشینی نسبت به فرش دستباف بسیار کمتر است و همین باعث می‌شود که افرادی با سلیقه خوب اما بودجه اندک هم از بازار فرش ایرانی راضی بیرون بیایند. زیرا آنها می‌توانند به سادگی به فروشگاه‌های مختلف مراجعه کنند و از میان طرح‌ها و فرش‌های زیبای ماشینی که بعضا بسیار شبیه فرش‌های ریزبافت است، گزینه مطلوب خود را امتحان کنند.

انواع نقشه های فرش ماشینی با الهام از طرح‌های ارزشمند، طراحان قدیمی به این نوع از فرش‌ها اصالتی خاص بخشیده است که نمی‌توان آن را دست‌کم گرفت. استفاده از دستگاه‌های خوب بافندگی نیز که از کشورهای صنعتی و پیشرفته‌ای چون آلمان و بلژیک وارد ایران شده است، نقش مهمی در توسعه صنعت فرش‌بافی داشته است.

برای خرید فرش ‌های ماشینی دیگر لازم نیست رنج راه و خستگی خرید حضوری را تحمل کنید. زیرا بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر مانند  برای مشاهده لینک باید ثبت نام کنید در خدمت مشتریان هستند و با مراجعه به آنها به سادگی می‌توانید از مدل‌ها، مشخصات انواع فرش ماشینی و قیمت‌ها مطلع بشوید. اگر فرش ماشینی مناسب و مورد علاقه خود را در وبسایت مشاهده کردید خیلی راحت‌تر از آنکه فکرش را بکنید، امکان سفارش اینترنتی آن مدل فرش برای شما وجود دارد. با سفارش فرش می‌توانید آن را درب منزل تحویل بگیرید و هزینه را همان‌جا پرداخت کنید. اگر مدل و جنس یا هر چیزی از فرش مورد پسندتان نبود، فروشگاه اینترنتی تا ۷ روز آن را از شما پس خواهد گرفت. اگر قصد خرید فرش دارید حتما به فروشگاه مرداس سَر بزنید.
موضوعات مشابه
عنوان نویسنده پاسخ ها بازدید آخرین ارسال
فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه، انتخابی مناسب برای منازل ایرانی nas_joon
0 22 nas_joon

کلمات کلیدی
انواع ، ماشینی ، برای ، انتخابی ، زیباتر ، مناسب ،


 ساعت :10:35 صبح