خوش آمدید به جامع ترین مرکز علمی،آموزشی،تفریحی, جهت مشاهده و استفاده از تمام بخش های انجمن میبایست حساب کاربری داشته باشید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید یا برای ورود اینجا کلیک کنید در صورتی که شما ثبت نام کرده اید.

همه چیز درباره ایمپلنت دندان

امروزه بسیاری از مردم با مشکلات از دست دادن دندان مواجه می شوند. از اینرو با پیشرفت فناوری و خدمات درمانی در بخش پزشکی ت ..10-03-2017 08:07 عصر
khakzadmoni
عضو
rating
مشخصات نویسنده ▼
: 08-09-2017
شماره عضویت : 15900
ارسالها : 97
جنسیت : زن
تاریخ تولد : 21-12-1996
اعتبار کاربر : 10
 offline 
امروزه بسیاری از مردم با مشکلات از دست دادن دندان مواجه می شوند. از اینرو با پیشرفت فناوری و خدمات درمانی در بخش پزشکی تقاضا برای برای مشاهده لینک باید ثبت نام کنید دندان بسیار بالا رفته است. به طوریکه امروزه افراد برای کاشت دندان روش درمانی ایمپلنت را انتخاب می کنند که به عنوان یک پایه جامد برای تاج و پل ها عمل می کند. این روش ویژه قرار دادن ریشه جایگزین دندان ساخته شده از تیتانیوم است. سپس دندان های جایگزین را می توان به ریشه مصنوعی متصل کرد. با گذشت زمان، ریشه تیتانیوم به استخوان در فک شما متصل می شود و ایمپلنت را به عنوان دندان های باقی مانده طبیعی خود پایدار می کند.

دراین بین، نگهداری ایمپلنت از کاشت آن سخت تر است و بر اهمیت مراقبت از ایمپلنت دندان تاکید ویژه می ورزد. شاید شما هم از آن دسته از افرادی باشید که، زمانیکه اسم ایمپلنت دندان به گوشتان می خورد اول از همه یاد هزینه های خرید و کاشت آن می افتید. اما کاشت دندان به روش ایمپلنت علاوه بر زیبایی شگفت انگیزی که به شما می بخشد، باعث می شود شما اعتماد به نفس زیادی بدست بیاورید و زیبایی لبخند خود را بیافرینید. اما زمانیکه کاشت دندان به روش ایمپلنت دندان توسط پزشک متخصص به اتمام رسید، برای تضمین سلامت و زیبایی دندان شما می بایست به اصول مراقبت های پس از درمان ایمپلنت دندان پایبند باشید و تحت نظارت پزشک متخصص اصول بهداشتی و مراقبتی را اجرا نمایید.

کسانی که عادت غذایی نامناسبی دارند یا اصول بهداشتی دهان و دندان را رعایت نمی کنند، می توانند در طی زمان، به ایمپلنت دندان آسیب برسانند. متخصص ایمپلنت دندان توصیه های زیر را برای کسانی که به تازگی ایمپلنت کرده اند معرفی می کنند. رعایت کردن این موارد برای کلیه بیمارانی که درمان ایمپلنت دندان را انجام داده اند و اکنون باید از دندان ایمپلنت شده مراقبت نمایند، ضروری است. اهم این موارد عبارتند از:

بلافاصله پس از انجام عمل ایمپلنت دندان داروهایی را که توسط دندانپزشک تجویز شده را تهیه کرده و مصرف نمایید.
با استفاده از مسواک با موی نرم، به حفظ وضعیت ایمپلنت دندان در طول زمان کمک کنید.
یخ ممکن است برای کاهش تورم دندان ایمپلنت شده استفاده شود. اما توصیه می شود از کمپرس آب یخ طی بیست و چهار ساعت اولیه جهت کاهش تورم استفاده نمایید.
پس از بهبودی منطقه، ایمپلنت دندان را باید به طور مرتب مسواک بزنید تا زمانیکه دندانه دار شود.
اگر هرگونه مشکل دیگری با ایمپلنت دندان خود دارید مراجعه به دندانپزشک در سریع ترین زمان ممکن بهترین راه نجات است.

نکاتی برای کنترل خونریزی پس از عمل جراحی ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان دائمی ترین و طبیعی ترین گزینه های جایگزینی دندان هستند، اما شما باید این درمان را از طریق عمل جراحی انجام دهید تا ایمپلنت بتواند محافظت شود. جراحی بخش مهمی از این فرآیند است، اما بعد از عمل جراحی ممکن است شاهد بعضی از خونریزی ها در محل درمان باشید. این طبیعی است، اما برای برخی افراد این مسئله می تواند مشکل باشد. اگر متوجه مشکلات خونریزی غیر عادی شدید در اسرع وقت به پزشک معالج خود مراجعه کنید یا به بخش اورژانس نزدیک کلینیک دندانپزشکی شرق تهران مراجعه نمایید.

به هر حال بعضی افراد فکر می کنند که بعد از عمل جراحی ایمپلنت دندان هنگام خونريزي دچار مشکل می شوند. این یک اتفاق رایج است که یک یا دو روز پس از عمل جراحی ایمپلنت دندان برطرف شود. لکه بینی که از دهان شما خارج می شود، ممکن است شبیه خون باشد، اما معمولا بیشتر بزاق است. بزاق وقتی که لثه به نحوی آسیب دیده است، به فراوانی تولید می شود که به دفع عفونت و باکتری است می پردازد.
اگر بعد از جراحی خونریزی داشتید و رنگ آن قرمز روشن بود احتمالا خون با بزاق درآمیخته و بیشتر بزاق است تا خونریزی. بنابراین جای نگرانی نیست و طبیعی میباشد.

نرخ موفقیت ایمپلنت

روش ایمپلنت دندانه ای، هنگامی که توسط کارشناسان انجام می شود، میزان موفقیت بسیار بالایی دارد. درصد موفقیت این روش ۹۰ درصد به بالا است. یکی از چیزهایی که ما همیشه بر آن تأکید می کنیم این است که موفقیت بسیار وابسته به است که تا چه اندازه بیمار اصول مراقبت از ایمپلنت دندان را با نظارت و مشورت پزشک متخصص رعایت می کند.

نکات بهداشتی پس از انجام عمل ایمپلنت

هنگامی که عمل ایمپلنت دندان شما به طور کامل انجام می شود، جراح دهان و دندان به شما دستورالعمل هایی در مورد چگونگی مراقبت از ایمپلنت می دهد. این نکات شامل قرار دادن گاز استریل به شکل مارپیچ بر روی محل ایمپلنت است. متأسفانه بعضی از افراد گاز را به گونه ای قرار می دهند که دندان ها با آن تماس کامل را ندارند. اگر گاز در محل جراحی درست قرار داده نشود، فشار لازم بر روی زخم وجود نداشته و باعث انعقاد خونریزی و لختگی خون نمی شود. برای اطمینان از اینکه گاز به طور کامل بتواند خونریزی را متوقف کند، شما باید دو تکه گاز را بردارید و آنها را با هم بگذارید.
دو برابر کردن گاز را برای ایجاد یک مربع ضخیم که حدود دو اینچ عرض است ایجاد کنید. گاز ضخیم و پیچیده را به آرامی بر روی جراحی قرار دهید. اگر فشاری بر روی محل جراحی احساس نکنید، یک تکه گاز دیگر را به روش مشابهی بگذارید و آن را بر روی سایر قطعات پنبه قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که گاز را هر ۳۰ تا ۴۵ دقیقه یا زمانی که با خون خیس شده است جایگزین کنید.
امضاء :khakzadmoni
khakzad2017 coolموضوعات مشابه
عنوان نویسنده پاسخ ها بازدید آخرین ارسال
توضیحاتی مختصر درباره ی گیت فروشگاهی دو آنتن sh.sadeghi
0 281 sh.sadeghi
درباره هاست لینوکس robotbin
0 297 robotbin
نکاتی مهم درباره فضای مناسب طراحی سایت sitecode
0 288 sitecode
دانستنی‌های لازم‌ درباره رب‌ گوجه‌فرنگی ccct82
4 2418 maghdental
درباره و هزینه زندگی در آلمان azibaji
0 411 azibaji

کلمات کلیدی
درباره ، ایمپلنت ، دندان ،


 ساعت :07:23 عصر