خوش آمدید به جامع ترین مرکز علمی،آموزشی،تفریحی, جهت مشاهده و استفاده از تمام بخش های انجمن میبایست حساب کاربری داشته باشید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید یا برای ورود اینجا کلیک کنید در صورتی که شما ثبت نام کرده اید.

تغذیه دوران بارداری و ملاحظات پزشکی

بارداری یکی از مهمترین و حساسzwnj;ترین دوران در زندگی مادر و جنین است و عدم توجه به برای مشاهده لینک باید ثبت نام کنید ..10-03-2017 07:59 عصر
khakzadmoni
عضو
rating
مشخصات نویسنده ▼
: 08-09-2017
شماره عضویت : 15900
ارسالها : 68
جنسیت : زن
تاریخ تولد : 21-12-1996
اعتبار کاربر : 10
 offline 
بارداری یکی از مهمترین و حساس‌ترین دوران در زندگی مادر و جنین است و عدم توجه به برای مشاهده لینک باید ثبت نام کنید و رعایت مبانی و اصولی که در دوران بارداری اعم از رفتاری و غذایی به خصوص رژیم دوران بارداری می‌تواند مخاطرات جدی را برای مادر و فرزند بدنبال داشته باشد. از سوی دیگر از دیدگاه فردی حفظ سلامت یک پروسه مداوم بوده که از دوران جنینی تا دوران سالمندی را بطور پیوسته در نظر میگیرد و با این دیدگاه دوران بارداری یک دوره اساسی در زندگی هرفرد است که میتواند تضمین کننده سلامت افراد چه در همین دوران و چه در سایر دوران‌های زندگی باشد

به عنوان یک مادر باردار، اگر خواهان به دنیا آوردن فرزندی سالم و زیبا هستید، اگر از بابت رژیم دوران بارداری خود نگران بوده و به دنبال یک برنامه غذایی سالم و غنی برای دوران بارداری هستید، دست به انتخاب درستی زده‌اید. زیرا دوران بارداری، برای هر زن باردار استرس‌زاست و با تغییرات هورمونی در این دوره، شاهد افزایش وزن هستیم و عدم توجه به تغذیه دوران بارداری می‌تواند زمینه بروز بیماری‌هایی مانند دیابت، افسردگی، چاقی دوران بارداری و سایر موارد می‌شود.

مرکز خدمات درمانی «وزن من»، با بهره‌گیری از نظرات علمی، کارشناسان و متخصصان تغذیه دوران بارداری، بهترین و کامل‌ترین برنامه غذایی مورد نیاز را برای به سلامت سپری شدن این دوره پر استرس و حساس، در اختیار شما مادران عزیز قرار می‌دهد. میتوانید مطابق با شرایط بدنی و همچنین به صورت مقرون به صرفه، به صورت آنلاین از تغذیه دوران بارداری زیر نظر متخصصین و کارشناسان با تجربه و حاذق این حوزه بهره‌مند شوید.

دوران جنینی برای هر فرد یکی از مهمترین دوران هر فرد محسوب می شود به طوری که اهمیت آن از دوران بلوغ به مراتب بیشتر و حساس‌تر می‌باشد. بنابراین، دریافت یک تغذیه دوران بارداری نقش بسیار مهمی در سلامت مادر و جنین دارد. در ادامه سعی داریم در سایت وزن من، به بررسی نکات مهم و کلیدی تغذیه دوران بارداری بپردازیم.

تغذیه دوران بارداری و ملاحظات پزشکی

بعد از تشخیص باردار بودن، باید زن باردار تحت نظارت پزشک متخصص قرار گیرد تا بعد از انجام تست‌های غربالگری و تست‌های شناسایی بیماری‌های ژنتیکی، ملاحظات مرتبط با تغذیه دوران بارداری نیز مد نظر قرار گیرد. مهم‌ترین محورهای کلیدی ملاحظات پزشکی عبارتند از:

طراحی تغذیه دوران بارداری برای پیشگیری از دیابت بارداری، چاقی حین زایمان و کنترل وزن مادر
تضمین روند تکامل و رشد جنین و تضمین سلامت آن مبتنی بر اصول رژیم دوران بارداری
چکاپ و بررسی وضعیت سلامت مادر برای رضد وضعیت سلامت جنین در رحم، پیشگیری از بیماری‌هایی نظیر مسمومیت‌های حاملگی و سایر موارد.

تغییرات در تغذیه دوران بارداری در طی سه ماهه دوم بارداری

با شروع هفته 12 بارداری، اصلاح الگوهای غذایی مبتنی بر اصول تغذیه دوران بارداری به دلیل شروع مرحله شکل‌گیری اندام‌ها در جنین و نیاز به دریافت مواد مغذی بیشتر، اهمیت بیشتری می‌یابد. در سه ماهه دوم بارداری، می‌بایست درشت مغذی‌هایی مانند پروتئین و کربو هیدرات و ریز مغذی‌هایی مانند آهن اسید فولیک و ویتامین D را در تغذیه دوران بارداری گنجاند.

بعلاوه، در سه ماهه دوم بارداری بهترین پیشنهادها تغذیه دوران بارداری، مصرف موارد سرشار از آهن است. بسیاری از اندام‌های حیاتی جنین در این دوران تشکیل می‌گردد و از اینرو نیازمند خون‌رسانی و دریافت مواد غذایی از طریق خون مادر است. مصرف غذاهایی که میزان هموگلوبین و آهن خون را در ایام بالا می برند اهمیت بسزایی برای مادر و فرزند دارند. بنابراین، گنجاندن مصرف غذاهایی دریایی سرشار از امگا 3، جگر گوسفند، اسفناج و مکمل‌های دارویی سرشار از آهن در تغذیه دوران بارداری اکیداً توصیه می‌گردد.

کارشناسان و متخصصان سلامت با رعایت اصول اساسی به پشتوانه سال‌ها تجربه، برنامه غذایی مبتنی بر اصول تغذیه دوران بارداری را به بهترین شکل ممکن طراحی کرده‌اند که می‌توانید به صورت آنلاین و همراه با اخذ مشاوره از مرکز خدمات درمانی «وزن من» دریافت نمایید.

باید‌ها و نبایدهای تغذیه دوران بارداری در سه ماهه سوم بارداری

در حالی که آخرین هفته‌های دوران هیجان‌انگیز بارداری را می‌گذرانید همچنان می‌بایست تغذیه دوران بارداری سالم و متنوع خود را حفظ کنید. در این دوران وزن‌تان افزایش پیدا می‌کند، راه رفتن و جابه جایی و انجام بسیاری از کارهای روزمره به تدریج برای‌تان دشوار می‌گردد، استرس بالا می‌رود و ممکن است میزان تپش قلبتان بالاتر از حد معمول باشد. با این همه داشتن تغذیه دوران بارداری متعادل می‌تواند ابزار مناسبی برای سپری کردن این دوران مخاطره‌آمیز باشد. از مصرف غذاهای تند مانند فلفل و انواع ترشیجات در تغذیه دوران بارداری که باعث تحریک اعصاب و افزایش تپش قلب و استرس می‌شوند جداً خودداری کنید. همچنین در مصرف غذاهای پر چرب و شیرین نیز محتاط باشید. مصرف بی‌رویه شیرینی‌جات در این دوران اثر مستقیم روی جنین ‌دارد و موجب بروز لک و دانه‌های قرمز بر روی بدن نوزاد بعد از به دنیا آمدن شود. از اینرو، گنجاندن افراطی مواد قندی در دوران بارداری می‌تواند اثرات نامناسبی بر سلامت مادر و جنین برجای بگذارد.

تغذیه دوران بارداری و نکات اساسی

در رژیم غذایی ویژه بارداری از سه ماهه دوم بارداری نیاز به دریافت کالری به میزان ۳۰۰ کالری نسبت به دوران عادی افزایش می یابد. البته باید توجه داشت به علت تغییرات مداوم وضعیت جنین در رحم مادر، میزان کالری مورد نیاز در تغذیه دوران بارداری می‌بایست به طور منظم مورد بررسی و کنترل واقع شود که با همکاری متخصصین زنان و سلامت تغذیه و منطبق با نتایج آزمایشات سونوگرافی (تخمین قد، وزن و سن حاملگی) محقق خواهد شد.

رژیم غذایی در دوران بارداری باید به گونه‌ای طراحی شود که هر شش گروه مواد غذایی مبتنی بر هرم انرژی طراحی شود. تغذیه در دوران بارداری با تغذیه استاندارد فرد عادی تفاوت دارد. یکی از مهم‌ترین ویژگی های رژیم بارداری پروتئین است که باید شامل گوشت و لبنیات باشد. بعلاوه در تغذیه دوران بارداری باید میزان دریافت واحد میوه ها و مغزهای گیاهی افزایش یابد.

یکی از مشکلات شایع در دوران بارداری، مشکلات و ناهنجاری‌های سامانه گوارشی است که ناشی از تغییرات هورمونی و فشار رحم بر روی معده و روده می‌باشد. بنابراین یکی از اصول تغذیه دوران بارداری، افزایش میزان وعده های غذایی اما کم حجم است. توجه داشته باشید، تأمین نیازهای دوران حاملگی نباید به افزایش وزن مادر و جنین همراه شود زیرا افزایش وزن خطرات جبران ناپذیری در زمان زایمان به ویژه عمل سزارین در پی خواهد داشت.
امضاء :khakzadmoni
khakzad2017 cool

موضوعات مشابه
عنوان نویسنده پاسخ ها بازدید آخرین ارسال
اثرات سو‌ء تغذیه دوران بارداری بر ضریب هوشی کودک khakzadmoni
0 29 khakzadmoni
تغذیه دوران بارداری tazeha
0 38 tazeha
تغذیه دوران بارداری tazeha
0 47 tazeha
تغذیه دوران بارداری tazeha
0 47 tazeha
تغذیه دوران بارداری tazeha
0 56 tazeha

کلمات کلیدی
تغذیه ، دوران ، بارداری ، ملاحظات ، پزشکی ،


 فروش ویژه دانگل بلوتوث AUX خودرودانگل بلوتوث AUX خودرو، جایگزین مناسب هندزفری در داخل اتومبیل. پخش موزيک انواع گوشی و تبلت از دستگاه پخش اتومبیل. قابلیت مکالمه صوتی در اتومبیل بدون در دست گرفتن موبایل.
همواره به دنبال این هستید تا آهنگ های موجود در داخل موبایل و یا تبلت خود را با بلندگوی داخل اتومبیل پخش نموده و از جدید ترین آهنگ های خود در داخل اتومبیل لذت ببرید. دانگل بلوتوث AUX خودرو محصولی است که این رویا را بدون نیاز به هیچ سیمی و از طریق Bluetooth بر آورده می کند و تنها با اتصال آن به پورت AUX پخش اتومبیل به راحتی قادر خواهید بود که آهنگ های خود را داخل اتومبیل پخش نمایید. صبر کنید این تنها کارایی این وسیله کوچک و کاربردی نیست! شما می توانید از این وسیله به عنوان هندزفری استفاده نموده و تماس های خود را داخل اتومبیل بدون نیاز به گوشی خود به آسانی پاسخ دهید. این وسیله حتی به تمامی پخش کننده های دیگر نیز که پورت AUX دارند وصل شده و گوشی موبایل و یا تبلت شما را به آن اتصال می دهد.

روش خرید: برای خرید پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول مورد نظر را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.

قیمت: 24000 تومانساعت :07:00 صبح