خوش آمدید به جامع ترین مرکز علمی،آموزشی،تفریحی, جهت مشاهده و استفاده از تمام بخش های انجمن میبایست حساب کاربری داشته باشید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید یا برای ورود اینجا کلیک کنید در صورتی که شما ثبت نام کرده اید.

لیزر موهای زائد

برای مشاهده لینک باید ثبت نام کنید تا مدتzwnj;ها پیش تمام روشzwnj;های اصلاح مو موقتی بودند و با هیچ روشی نمیzwnj;توانس ..07-09-2017 07:56 عصر
tazeha
عضو
rating
مشخصات نویسنده ▼
: 07-09-2017
شماره عضویت : 15840
ارسالها : 992
جنسیت : زن
تاریخ تولد : 0-3-1989
اعتبار کاربر : 10
 offline 
برای مشاهده لینک باید ثبت نام کنید
تا مدت‌ها پیش تمام روش‌های اصلاح مو موقتی بودند و با هیچ روشی نمی‌توانستیم درصد زیادی از موها را از‌بین ببریم تا اینکه پای لیزر موهای زائد به دنیای پزشکی باز شد. بعد از آن تاحدودی برای همه این مسئله شد. اما با اینکه مدت زیادی است این روش وارد بازار پزشکی شده است، هنوز سوالات و ابهاماتی برای برخی افراد در این زمینه وجود دارد.
 
لیزر یاقوت یا روبی و لیزر Nd:YAG جزء لیزرهای اولیه موهای زائد بودند که تازه وارد بازار شده اما بعد از مدتی لیزرهای تخصصی‌تر ازجمله لیزر الکساندرایت و دایود هم وارد شدند که امروزه جزء پرطرفدارترین لیزرها هستند که هر کدام از ویژگی و مزایایی برخوردار هستند. علت محبوبیت این لیزرها این است که به‌صورت اختصاصی طول موج‌هایی برای تخریب موهای زائد از خود ساطع می‌کنند که این ویژگی نتیجه مطلوب با کمترین عوارض را به‌دنبال دارد. البته در کنار انواع لیزر موهای زائد دستگاهی به‌نام آی‌پی‌ال هم وارد بازار شد که مانند لیزرها هدفش رفع موهای زائد است. عملکرد لیزر برای ازبین بردن موهای زائد به این صورت است که به ملانین‌ها (رنگدانه موجود در ساقه مو) انرژی ساطع می‌کند. انرژی ساطع شده از منابع لیزری توسط این رنگدانه جذب شده و گرمای زیادی به سلول‌های  مو می‌دهد که باعث تخریب آنها و عدم رشد مجدد مو می‌شود.
کدام رنگ پوستی جواب‌دهی بالاتری دارد؟
برای جواب‌دهی بهتر باید به این نکته اشاره شود که افرادی پوست روشن و موهای تیره دارند به نسبت سایر افراد بهترین نتیجه را از این روش به دست می‌آورند. در افرادی که پوست تیره‌ای دارند باید بگویم که با لیزر الکساندرایت بهترین نتیجه خواهند گرفت اما باید در انجام این کار دقت بیشتری صورت گیرد تا پوست فرد دچار سوختگی نشود. همان‌طور که گفته شد انرژی ساطع شده از لیزر ملانین یعنی رنگدانه مو را مورد هدف قرار می‌دهد برای همین موهای سفید که فاقد رنگدانه هستند با این روش از‌بین نمی‌روند. به‌همین دلیل هرقدر مو ضخیم‌تر و مشکی‌تر باشد، ملانین بیشتری دارد که نور لیزر را بهتر جذب کرده و راحت‌تر از‌بین می‌روند و در عین حال چون ملانین در خود پوست هم وجود دارد، هرقدر مقدار آن بیشتر باشد، یعنی پوست تیره‌تر باشد، احتمال جذب لیزر توسط پوست هم بیشتر می‌شود و احتمال سوختگی بالا می‌رود.
                                                         
نکته!
گاهی اوقات ممکن است خیلی از افراد چندین جلسه از روش لیزر موهای زائد استفاده کرده باشند اما هنوز مشکل موهای زائدشان رفع نشده باشد. باید به این نکته اشاره شود که قبل از انجام این کار بهتر است افراد از نظر مشکلات هورمونی بررسی شوند، چرا‌که افرادی که اختلال هورمونی و پرمویی دارند ابتدا باید با دارو درمان شوند و سپس برای این کار اقدام کنند تا به نتیجه دلخواه دست پیدا کنند.
 
عوارض احتمالی لیزر موهای زائد چه هستند؟!
سوختگی، لک، آکنه و قرمزی است. البته این موارد نام برده شده زمانی رخ می‌دهند که به‌درستی از دستگاه استفاده نشده باشد. اما در مجموع بسیاری از این عوارض کوتاه‌مدت و برگشت‌پذیر بوده و با انتخاب صحیح منبع لیزری و پارامترهای درمانی و خبرگی و تجربه پزشک معالج قابل پیشگیری و درمان هستند و با پیشرفت تکنولوژی لیزر روزبه‌روز از بروز این عوارض کاسته می‌شود.
کلینیک سیب سرخ با تخصص و تجربه بالا بیشترین درصد رضایت را فراهم می آورد.
در حال حاضر چه لیزرهایی برای درمان موهای زائد توصیه می‌شود؟
لیزرهای زیر برای درمان موهای زائد توصیه می‌شود:
1- سیستم لیزر الکساندرایت (Alexandrite) با طول موج ۷۵۵‌نانومتر (کلینیک سیب سرخ با استفاده از آخرین مدل الکس آ-یو-جی بالاترین درصد رضایتمندی و کمترین تعداد جلسات را فراهم کرده است)
2- سیستم لیزر دیود (Diode) با طول موج ۸۰۰‌نانومتر
3- سیستم لیزر Nd-YAG با طول موج ۱۰۶۴نانومتر
4- سیستم نوری IPL نیز با روش کارکردی مشابه لیزر‌ها در درمان موهای زائد به‌کار می‌رود.
                 
 
کدام دستگاه لیزر بهتر است؟
 در پاسخ به این سوال باید گفت هر یک از دستگاه‌ها مزیت‌های خاص خود را دارند.اما  دستگاه لیزر الکساندرایت آ-یو-جی آمریکا حرف اول را می زند.با این حال اگر عمل لیزر موهای زائد توسط فرد آموزش دیده و مجرب انجام شود بهترین نتیجه حاصل خواهد شد.چرا که باید دقت کرد و  تنظیم پارامترها در دستگاه باید دقیق انجام شود.
چند جلسه برای از‌بین بردن کامل موهای یک ناحیه لازم است‌؟
زدودن موهای زائد به وسیله لیزر معمولا طی جلسات متعدد (بین3الی6‌جلسه) انجام می‌شود. اما بازهم باید به این نکته اشاره شود که در هر فرد این موضوع متفاوت است و نمی‌توان برای همه افراد یک تعداد جلسات مشخص را تخمین زد.
 
 
نکات و اقداماتی که قبل از انجام لیزر باید بدانید:
•           از 6‌هفته قبل از لیزر دیگر نباید موها را از ریشه کند.
•              همچنین در روز مراجعه باید موها را با تیغ اصلاح کرد به‌قدری که تنها یک میلی‌متر از نوک مو از پوست بیرون باشد.
•           همچنین باید فرد از نظر مشکلات هورمونی بررسی شود.
•             مصرف بعضی داروها که می‌توانند منجر به رویش موهای زائد شوند. مثل کورتون‌ها، هورمون‌ها و ماینوکسیدیل در این صورت هم انجام لیزر بی‌فایده است.
•           همچنین افرادی که سابقه تبخال دارند باید  از 24‌ساعت قبل تا چند روز بعد از لیزر از داروهای ضد‌تبخال استفاده کنند.
•           به هر روشی که فرد باعث برنزه شدن پوست خود شده باشد، اعم از آفتاب گرفتن یا سولاریوم، احتمال سوختگی پوست و ایجاد لک به‌دنبال لیزر بسیار زیاد است. در این بیماران بهتر است درمان تا زمان ازبین رفتن رنگ به تعویق بیفتد.
 
کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر سیب سرخ
 
آدرس: پاسـداران، ابتدای بـوستان8، پلاک 146، طبقه 3، کلینیک تخصصی سیـب سـرخ
 
 موضوعات مشابه
عنوان نویسنده پاسخ ها بازدید آخرین ارسال
لیزر موهای زائد tazeha
0 113 tazeha
لیزر موهای زائد tazeha
0 135 tazeha
لیزر موهای زائد tazeha
0 118 tazeha
لیزر موهای زائد tazeha
0 108 tazeha
لیزر موهای زائد tazeha
0 135 tazeha

کلمات کلیدی
لیزر ، موهای ، زائد ،


 ساعت :03:32 صبح