خوش آمدید به جامع ترین مرکز علمی،آموزشی،تفریحی, جهت مشاهده و استفاده از تمام بخش های انجمن میبایست حساب کاربری داشته باشید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید یا برای ورود اینجا کلیک کنید در صورتی که شما ثبت نام کرده اید.

فواید گیاه زبان مادر شوهر !!!

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، اگر بهzwnj;دنبال یک گیاه مقاوم، متفاوت و زیبا برای نگهداری در منزل خود هستید ..04-28-2013 08:44 عصر
mahnaz007
کاربر ویژه VIP
rating
مشخصات نویسنده ▼
: 01-31-2013
شماره عضویت : 929
ارسالها : 109
کشور : اصفهان
جنسیت : زن
تاریخ تولد : 1-6-1986
اعتبار کاربر : 3134
 offline 
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، اگر به‌دنبال یک گیاه مقاوم، متفاوت و زیبا برای نگهداری در منزل خود هستید در خرید این گیاه شک نکنید؛ گیاهی با برگ‌های بلند که می‌تواند حسابی زینت‌بخش اتاق شما باشد . این گیاه زیستی چند ساله، همیشه سبز بوده و برگ های شمشیری و کشیده ای به رنگ سبز دارد . البته در بعضی کشورها به آن زبان مادر شوهر (Mother in lows tongue) نیز می گویند . زیستگاه اصلی این گیاه غرب افریقا می باشد . طول گیاه گاهی بیش از نیم متر می رسد . در نوع ابلق این گیاه زینتی، برگ ها مخلوطی از سبز در متن و زرد در کناره ها هستند . سانسوریا دارای گونه های کوتاه و بلند می باشد . این گیاه نسبت به شرایط نامساعد محیطی مقاوم بوده ودر نقاط مختلف منزل می توان آن را نگهداری کرد.
 
نحوه نگهداری «سانسوریا»

اگر این گیاه را برای نگهداری در خانه انتخاب کردید بهتر است بدانید که " سانسواریا" نور کامل را بر دیگر نورها ترجیح می دهد ولی چون انعطاف پذیر است در سایه هم می تواند به زندگی ادامه دهد.
نباید این گیاه را بیش از اندازه آبیاری کرد چون آبیاری زیاد به خصوص در زمستان سبب پوسیدگی قاعده برگ ها می شود، در تابستان هفته ای یک بار و در زمستان هر سه هفته یک بار به آب نیاز دارد.
غبار پاشی برای «سانسوریا» لازم نیست، چون احتیاج به هوای خشک دارد، تغذیه مصنوعی آن هر سه هفته یک بار ضروری است و هر ۲ سال یک بار نیز به تعویض گلدان نیاز دارد.
برگ های گیاه را با پارچه نرم و اسفنج مرطوب تمیز کنید و از مواد براق کننده شیمیایی به هیچ عنوان استفاده نکنید، خاک مناسب برای آن مخلوطی از خاک باغچه و خاک برگ و ماسه است.
این گیاه را معمولا در گلدان کوچک تر قرار می دهند، برای تکثیر آن از تقسیم ساقه های زیرزمینی و جدا کردن پاجوش در بهار استفاده می کنند.
با استفاده از قلمه برگ نیز می توان آن را تکثیر کرد.
به این نحو که قطعات ۵ تا ۸ سانتی متری از برگ سالم را جدا و آن ها را تا نصف در خاک شنی فرو می کنند و پس از ریشه دواندن آن ها را در گلدان های کوچک می کارند.
 
خواص «سانسوریا»
- یکی از خواص این گیاه که آن را برای استفاده در منازل مناسب کرده است توانایی این گیاهان در پاک سازی هوا است. بنا بر تحقیقات انجام شده این گیاه می تواند سموم و گازهای آلوده موجود در هوا مانند "تولوئن " یا " فرمالدئید " را تصفیه کند. از این رو کارشناسان توصیه می کنند که از این گیاه در اتاق خواب استفاده شود تا با تصفیه هوا خوابیدن بسیار راحت تر شود.
- "سانسواریا" به مانند سایر اعضای خانواده کاکتوس ها از مقاومت بالایی در هوای گرم و خشک برخوردار است و می تواند در درون ساقه و برگ های خود حجم زیادی از آب را برای مدت زمانی طولانی نگاه دارد. در زمان های قدیم از این گیاه برای تهیه فیبر و گاهی از برگ های آن برای بانداژ زخم ها استفاده می شده است. امروزه بیشتر از این گیاهان برای زیبا سازی محیط های خانگی مخصوصا آپارتمان ها استفاده می شود. این گیاه دارای رشد بسیار آرامی است و برای سالهای طولانی سبز و شاداب باقی می ماند.
- این گیاه همچنین دارای گلی است که به رنگ ترکیبی سبز و سفید در بخش میانی گیاه می روید البته گل آن جذابیت خاصی ندارد اما معطر است.
پس همانطور که دیدید زبان مادر شوهر همچنان هم بی فایده نیست.
biggrin2
 

08-08-2016 02:21 عصر
مشاهده ارسال [1]
azade1992
عضو
مشخصات نویسنده ▼
: 03-15-2016
شماره عضویت : 14584
ارسالها : 4
جنسیت : زن
تاریخ تولد : 14-1-1992
اعتبار کاربر : 10
 offline 
look/images/icons/i1.gif فواید گیاه زبان مادر شوهر !!!
سلام. جالب بود من این نوع کاکتوس رو داشتم ولی فوایدش رو نم دونستم smile بوی گلش رو هم خیلی دوس دارم.

03-06-2017 06:36 عصر
مشاهده ارسال [2]
salina
عضو
مشخصات نویسنده ▼
: 03-06-2017
شماره عضویت : 15566
ارسالها : 2
جنسیت : زن
تاریخ تولد : 13-3-1985
اعتبار کاربر : 12
 offline 
look/images/icons/i1.gif فواید گیاه زبان مادر شوهر !!!
چه خوب کاکتوس خیلی خوبه ولی من نمیتونم نگهداری کنم میمیرن
کلمات کلیدی
فواید ، گیاه ، زبان ، مادر ، شوهر ،


 ساعت :07:15 عصر